Wczasy pod gruszą – również dla nauczycieli

Nauczycielu,

jeśli w swojej szkole nie otrzymujesz  tzw. wczasów pod gruszą   dla pracowników – a jedynie świadczenie urlopowe wynikające z Karty Nauczyciela  – jesteś pozbawiany należnego Ci  prawa,

jeśli ktoś tłumaczy Ci, że tak powinno być, wprowadza Cię – świadomie lub nieświadomie – w błąd,

jeśli ktoś tłumaczy Ci, że nie otrzymujesz ,,gruszy” , ale za to zapomogę pieniężną w okolicach świąt – upewnij się, że nikt w Twoje placówce ,,gruszy” nie otrzymuje – możliwe, że zapomoga świąteczna otrzymywana przez wszystkich jest finansowana z odmówionej Ci ,,gruszy”.

Najprawdopodobniej (o ile regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych  w Twojej placówce jest standardowy) powinieneś otrzymać :

  • wczasy pod gruszą dla pracownika,
  • wczasy pod gruszą dla dzieci pracownika (oczywiście, o ile masz dzieci w odpowiednim wieku),
  • świadczenie urlopowe – wynikające z Karty Nauczyciela – jako jeden z przywilejów zawodowych nauczycieli.

Wysokość dwóch pierwszych jest   uzależniona od sytuacji materialnej i życiowej pracownika i przyznawana na podstawie złożonego przez niego wniosku.  Wysokość trzeciego jest zależna jedynie od wymiaru zatrudnienia i wypłacana nauczycielowi obligatoryjnie.

Przeczytaj Regulamin Zakładowego Funduszu  Świadczeń Socjalnych obowiązujący w Twojej placówce. A na naszej stronie – w zakładce Dokumenty – znajdziesz formularz sprawozdania rocznego z ZFŚS.  Zobacz,  na co można wydawać całkiem spore pieniądze!